کدخبر : 201990 | تعداد بازديد : ۲۸۳۲۶ | زمان مخابره : ۱۳۹۰/۸/۲۳ | ۱۲ : ۰
جشن‌های عید تا عید در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم‌زمان با دهه ولایت
به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، جشن های عید تا عید که از 17 آبان ماه آغاز شده است در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرهای اهواز، امیدیه، اندیمشک، ایذه، آبادان، آغاجاری، بهبهان، بستان، باغملک، بندر امام، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، رامهرمز، رامشیر، سوسنگرد، شوشتر، شوش، شادگان، گتوند، لالی، ماهشهر، ملاثانی، مسجد سلیمان، هفتگل، هندیجان و هویزه همچنان ادامه دارد.

ناهید عساکره مسوول مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو امیدیه از بازدید دانش آموزان پایه پنجم دبستان شهید قنواتی  ازجشنواره مذهبی «معجزه حقیقت» این مرکزخبر داد.

وی افزود: به مناسبت عید قربان تا عید غدیر خم با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با زندگی حضرت ابراهیم (ع)و وقایع مهم زندگی ایشان و عید ولایت ، دانش آموزان مدارس مختلف شهر امیدیه همه روزه از این جشنواره بازدید می‌کنند.

عساکره ادامه داد : دانش آموزان در این جشنواره با بخش‌های گوناگونی همچون : بت شکنی حضرت ابراهیم درزمان نمرود، تبدیل شدن آتش به گلستان، قربانی کردن اسماعیل، بازسازی خانه خدا توسط ابراهیم و فرزندش اسماعیل و داستان غدیر خم آشنا شدند.

این مسوول فرهنگی برنامه‌های : قصه گویی، کارگاه سفال و کاردستی به صورت ماکت برجسته ولایت امام علی (ع)، ابراهیم در گلستان، مولود کعبه، مسابقه و بازدید  از نمایشگاه آثار اعضای مرکز (ماکت)، آثار نقاشی با موضوع های عید قربان وعید غدیر خم، عفاف و حجاب و نمایشگاه فروش کتاب  و سرگرمی را از دیگر برنامه‌های این جشنواره عنوان کرد.

نسرین محسنی مسوول مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره سه بهبهان نیز از برگزاری کارگاه‌های کاردستی، نقاشی و خوش‌نویسی و قصه گویی و بیان واقعه غدیر و نوشتن احساساتشان در رابطه با ولایت امام علی (ع) با حضور بیش از 80 نفر از دانش آموزان دو مدرسه 12 بهمن و 22 بهمن این شهر خبر داد و افزود: هم‌زمان با میلاد امام هادی (ع) نیز برنامه هفته ولایت را با دعوت از مدرسه 13 آبان برگزار شد. که در آن 55 نفر از دانش آموزان در دو نوبت متوالی از نمایشگاه برنامه معرفی اعیاد قربان و غدیر و میلاد امام هادی (ع) دیدن کردند و سپس در کارگاه کاردستی و کتاب سازی به انجام تهیه کتابچه عید غدیر پرداختند.

وی ادامه داد : با قصه گویی با ابزار «دخترک و امام علی» شرکت کنندگان با مهربانی و گذشت امام اول شیعیان آشنا شدند و با انجام مسابقه شاد «خدا دوست دارد و خدا دوست ندارد» آن‌ها را با کارهای خوب و پسندیده و کارهای بد و ناپسند آشنا کردیم.

همچنین مسوول مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک امیدیه از تلاش مدارس این شهر برای حضور دانش آموزان خود در ویژه برنامه‌های مرکز امیدیه یک خبر داد و گفت : در ویژه برنامه‌هایی که این مرکز برای ایام عید تا عید تدارک دیده است بچه‌ها در فضایی معنوی در مسجدالحرام قرار می‌گیرند و با اعمال حج آشنا می‌شوند.سپس درجایگاه کوه صفا و مروه قصه حضرت اسماعیل و تلاش هاجر برای یافتن آب را می‌شنوند و در ادامه با زندگی حضرت علی (ع) و واقعه غدیر خم آشنا می‌شوند همچنین در ایستگاه کاردستی و نقاشی آنچه آموختند را به تصویر می‌کشند. بچه‌ها روز خوب خود را در ایستگاه فروش کتاب و سرگرمی به پایان می‌برند.

 فرزانه محمدی مسوول مرکز کانون در شهر آغاجاری نیز از برگزاری جشن های ویژه به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در این مرکز خبر داد و گفت: فضا سازی مناسب این دو واقعه تاریخی در سالن نمایش انجام گرفت و برنامه‌های : قصه گویی، معرفی وقایع،   انجام مراسم طواف خانه کعبه ، دعا و نیایش، کاردستی، شعرخوانی و... نیز برای کودکان و نوجوانان برگزار شد.

وی همچنین گفت :این برنامه‌ها با نام «دهه امامت و ولایت» در ایام دهه ولایت  برای دانش آموزان مدارس و اعضای کانون در حال اجرا می‌باشد.

لیلا رحمانیان مسوول مرکز کانون شماره 5 اهواز نیز از برگزاری ویژه برنامه‌های خاص دهه ولایت در این مرکز خبر داد و اظهار داشت: در جشنواره عید تا عید این مرکز بازدید کنندگان در برنامه‌ها، داستان بت شکنی حضرت ابراهیم و واقعه‌ی عید قربان و قربانی کردن اسماعیل و نبریدن کارد و قربانی شدن قوچ به جای فرزند ابراهیم را به شیرینی از زبان مربیان کانون می‌شنوند و در بازی و مسابقات شفاهی و کتبی شرکت می‌کنند.

در کانون مرکز شماره 2 شهرستان شوشتر نیز به مناسبت ایام عید تا عید (عید قربان و عید غدیر خم) برنامه‌های : بر پایی کارگاه‌های سفالگری، کاردستی ونقاشی، معرفی وقایع، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای اعضا در طول تابستان و در پایان معرفی کانون در این مرکز برگزار می‌شود.

فرزانه احمدی مسوول مرکز کانون شماره 2 اهواز نیز از برگزاری جشن‌های مختلف این ایام مبارک در این مرکز خبر داد و افزود: از 17 آبان ماه تا امروز  مرکز 2 اهواز میزبان دانش آموزان مدارس مختلف همچون گلچین، جهان آرا، پژوهش، شهدای صنعت نفت و... بوده و صدها نفر از برنامه‌های مختلف این مرکز پیرامون دهه ولایت دیدن کردند و مربیان با فضاسازی برنا مه‌های ولایی را برای آن‌ها اجرا نمودند.

احمدی افزود : داستان حضرت ابراهیم (ع)، مسابقه‌ی 20 سوالی ولایت به صورت پازل، مسابقات مختلف نقاشی با موضوعاتی چون بت شکنی حضرت ابراهیم (ع) و دشمن ستیزی  و... و اهدا جایزه به برگزیدگان مسابقه‌ها از جمله این برنامه‌ها هستند که برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌شوند.

مرضیه دقایقی مسوول کانون مرکز ماهشهر استقبال چشمگیر کودکان و نوجوانان از جشنواره طلوع ماه خبر داد و گفت : بازدید دانش آموزان مدارس مختلف از جشنواره (طلوع ماه) همچنان ادامه دارد. تنها در یک نوبت یک ساعت و نیمه 105 نفر از دانش آموزان مدرسه معرفت در سه نوبت از جشنواره (طلوع ماه) مرکز بندرماهشهر بازدید کردند.

وی افزود در این بازدید ضمن معرفی شخصیت امام علی و معرفی دو واقعه مهم عید قربان و عید غدیر دانش آموزان از غرفه‌ی ولادت، ازدواج، شجاعت و دلاوری‌ها، عید ولایت، سال‌های سکوت و صبر و تلاش، خلافت، شهادت امام علی (ع) دیدن کرده و با وقایع مهم زندگی امام علی (ع) آشنا شدند.

دقایقی خاطر نشان کرد:کارگاه قصه گویی، کارگاه چاپ، کارگاه ادبی، غرفه آثار اعضا و مربیان، غرفه آثار نقاشی و ادبی اعضا، نمایشگاه فروش کتاب و سرگرمی از دیگر برنامه‌هایی است که در این جشنواره برای کودکان و نوجوانان ارائه می‌شود.

گفتنی است : دیگر مراکز کانون نیز جشن‌های عید تا عید را که از 17 آبان ماه آغاز کرده اند تا پایان 25 آبان  ماه ادامه خواهد داد.

 

201990انتهاي خبر / وب سايت اختصاصي اطلاع رساني کودک ونوجوان/ کد خبر
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
توضيحات :
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام
ايميل
نظر شما
نظرات ارسال شده